RLR05C2103FRRSL
Mfr.Part #
RLR05C2103FRRSL
Description
RES 210K OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
3.81mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
125mW
Width :
1.68mm
Resistance :
210kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR05C2103FRRSL
Vishay / Dale RLR05C2103FRRSL
210kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,