RLR05C2103FRRE5
Mfr.Part #
RLR05C2103FRRE5
Description
RES 210K OHM 1% 1/8W AXIAL
Diameter :
1.68mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
210kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Contact Plating :
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
4.75mm
Datasheets
RLR05C2103FRRE5
Vishay / Dale RLR05C2103FRRE5
Through Hole 210kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,