RLR05C20R0FSRE619
Mfr.Part #
RLR05C20R0FSRE619
Description
RES 20 OHM 1% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
4.75mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Lead Free :
Contains Lead
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Resistance :
20Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Diameter :
1.68mm
Mount :
Through Hole
Failure Rate :
S (0.001%)
Contact Plating :
Lead, Tin
Width :
1.68mm
Power Rating :
125mW
Max Operating Temperature :
150°C
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR05C20R0FSRE619
Vishay / Dale RLR05C20R0FSRE619
Through Hole 20Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,