RLR05C20R0FPR36
Mfr.Part #
RLR05C20R0FPR36
Description
RES 20 OHM 1% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Length :
4.75mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Width :
1.68mm
Diameter :
1.68mm
Package / Case :
Resistance :
20Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
125mW
Datasheets
RLR05C20R0FPR36
Vishay / Dale RLR05C20R0FPR36
Through Hole 20Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,