RLR05C2050FSR36
Mfr.Part #
RLR05C2050FSR36
Description
RES 205 OHM 1% 1/8W AXIAL
Not Applicable
Width :
1.68mm
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
4.75mm
Resistance :
205Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Diameter :
1.68mm
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RLR05C2050FSR36
Vishay / Dale RLR05C2050FSR36
Through Hole 205Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,