RLR05C2003GMB14
Mfr.Part #
RLR05C2003GMB14
Description
RES 200K OHM 2% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
M (1%)
Composition :
Metal Film
Termination :
Power Rating :
125mW
Length :
3.81mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Max Power Dissipation :
125mW
Packaging :
Bulk
Published :
Width :
1.68mm
Resistance :
200kOhms
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RLR05C2003GMB14
Vishay / Dale RLR05C2003GMB14
200kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,