RLR05C2002GSR93
Mfr.Part #
RLR05C2002GSR93
Description
RES 20K OHM 2% 1/8W AXIAL
Resistance :
20kOhms
Factory Lead Time :
17 Weeks
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Military, Moisture Resistant, Weldable
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
4.75mm
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Composition :
Metal Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Diameter :
1.68mm
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR05C2002GSR93
Vishay / Dale RLR05C2002GSR93
Through Hole 20kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,