RLR05C2001GMB14
Mfr.Part #
RLR05C2001GMB14
Description
RES 2K OHM 2% 1/8W AXIAL
Non-RoHS Compliant
Published :
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
M (1%)
Tolerance :
±2%
Diameter :
1.68mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Length :
3.81mm
Power Rating :
125mW
Max Power Dissipation :
125mW
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Width :
1.68mm
Resistance :
2kOhms
Datasheets
RLR05C2001GMB14
Vishay / Dale RLR05C2001GMB14
Through Hole 2kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,