RLR05C2001FSRSL
Mfr.Part #
RLR05C2001FSRSL
Description
RES 2K OHM 1% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Power Dissipation :
125mW
Supplier Device Package :
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Length :
3.81mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
2kOhms
Width :
1.68mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Power Rating :
125mW
Datasheets
RLR05C2001FSRSL
Vishay / Dale RLR05C2001FSRSL
2kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,