RLR05C2000FMRE6
Mfr.Part #
RLR05C2000FMRE6
Description
RES 200 OHM 1% 1/8W AXIAL
Factory Lead Time :
17 Weeks
Length :
4.75mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Width :
1.68mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Diameter :
1.68mm
Resistance :
200Ohms
Max Operating Temperature :
150°C
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
M (1%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Min Operating Temperature :
-65°C
Power Rating :
125mW
Datasheets
RLR05C2000FMRE6
Vishay / Dale RLR05C2000FMRE6
Through Hole 200Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,