RLR05C18R0GSRE6
Mfr.Part #
RLR05C18R0GSRE6
Description
RES 18 OHM 2% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Non-RoHS Compliant
Width :
1.68mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Published :
Power Rating :
125mW
Min Operating Temperature :
-65°C
Termination :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±2%
Length :
4.75mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Resistance :
18Ohms
Diameter :
1.68mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Datasheets
RLR05C18R0GSRE6
Vishay / Dale RLR05C18R0GSRE6
Through Hole 18Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,