RLR05C1873FRB14
Mfr.Part #
RLR05C1873FRB14
Description
RES 187K OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Free :
Contains Lead
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Not Applicable
Power Rating :
125mW
Resistance :
187kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR05C1873FRB14
Vishay / Dale RLR05C1873FRB14
187kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,