RLR05C1872FSRSL19
Mfr.Part #
RLR05C1872FSRSL19
Description
RES 18.7K OHM 1% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Free :
Contains Lead
Package / Case :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
18.7kOhms
Datasheets
RLR05C1872FSRSL19
Vishay / Dale RLR05C1872FSRSL19
18.7kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,