RLR05C1822FSRE519
Mfr.Part #
RLR05C1822FSRE519
Description
RES 18.2K OHM 1% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Max Operating Temperature :
150°C
Composition :
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
4.75mm
Resistance :
18.2kOhms
Diameter :
1.68mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RLR05C1822FSRE519
Vishay / Dale RLR05C1822FSRE519
Through Hole 18.2kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,