RLR05C1821FSRE519
Mfr.Part #
RLR05C1821FSRE519
Description
RES 1.82K OHM 1% 1/8W AXIAL
Diameter :
1.68mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
4.75mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Max Operating Temperature :
150°C
Tape and Reel (TR)
Published :
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
1.82kOhms
Datasheets
RLR05C1821FSRE519
Vishay / Dale RLR05C1821FSRE519
Through Hole 1.82kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,