RLR05C1821FRRE5
Mfr.Part #
RLR05C1821FRRE5
Description
RES 1.82K OHM 1% 1/8W AXIAL
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
4.75mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
1.68mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
1.82kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR05C1821FRRE5
Vishay / Dale RLR05C1821FRRE5
Through Hole 1.82kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,