RLR05C1820FSRE6
Mfr.Part #
RLR05C1820FSRE6
Description
RES 182 OHM 1% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Published :
Radiation Hardening :
No
Failure Rate :
S (0.001%)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Width :
1.68mm
Length :
4.75mm
Diameter :
1.68mm
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
182Ohms
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Termination :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Package / Case :
Datasheets
RLR05C1820FSRE6
Vishay / Dale RLR05C1820FSRE6
Through Hole 182Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,