RLR05C1820FSR36
Mfr.Part #
RLR05C1820FSR36
Description
RES 182 OHM 1% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
4.75mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Width :
1.68mm
Mount :
Through Hole
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Published :
Diameter :
1.68mm
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
182Ohms
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
MIL-PRF-39017
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RLR05C1820FSR36
Vishay / Dale RLR05C1820FSR36
Through Hole 182Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,