RLR05C1803GRRE5
Mfr.Part #
RLR05C1803GRRE5
Description
RES 180K OHM 2% 1/8W AXIAL
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Length :
4.75mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
180kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Diameter :
1.68mm
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR05C1803GRRE5
Vishay / Dale RLR05C1803GRRE5
Through Hole 180kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,