RLR05C1802GRRE6
Mfr.Part #
RLR05C1802GRRE6
Description
RES 18K OHM 2% 1/8W AXIAL
Length :
4.75mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
18kOhms
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±2%
Diameter :
1.68mm
Axial
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Width :
1.68mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Operating Temperature :
150°C
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Datasheets
RLR05C1802GRRE6
Vishay / Dale RLR05C1802GRRE6
Through Hole 18kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,