RLR05C1802FSRE7
Mfr.Part #
RLR05C1802FSRE7
Description
RES 18K OHM 1% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
18kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C1802FSRE7
Vishay / Dale RLR05C1802FSRE7
18kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,