RLR05C1742FSRE7
Mfr.Part #
RLR05C1742FSRE7
Description
RES 17.4K OHM 1% 1/8W AXIAL
Diameter :
1.68mm
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
4.75mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
17.4kOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Datasheets
RLR05C1742FSRE7
Vishay / Dale RLR05C1742FSRE7
Through Hole 17.4kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,