RLR05C16R2FRRE6
Mfr.Part #
RLR05C16R2FRRE6
Description
RES 16.2 OHM 1% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
16.2Ohms
Power Rating :
125mW
Datasheets
RLR05C16R2FRRE6
Vishay / Dale RLR05C16R2FRRE6
16.2Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,