RLR05C1653FRRSL
Mfr.Part #
RLR05C1653FRRSL
Description
RES 165K OHM 1% 1/8W AXIAL
Axial
Power Rating :
125mW
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Resistance :
165kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Not Applicable
Published :
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Factory Lead Time :
12 Weeks
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RLR05C1653FRRSL
Vishay / Dale RLR05C1653FRRSL
165kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,