RLR05C1653FRRE8
Mfr.Part #
RLR05C1653FRRE8
Description
RES 165K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
165kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR05C1653FRRE8
Vishay / Dale RLR05C1653FRRE8
165kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,