RLR05C15R4FSRE8
Mfr.Part #
RLR05C15R4FSRE8
Description
RES 15.4 OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
15.4Ohms
Length :
4.75mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Diameter :
1.68mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR05C15R4FSRE8
Vishay / Dale RLR05C15R4FSRE8
Through Hole 15.4Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,