RLR05C15R0FSRE519
Mfr.Part #
RLR05C15R0FSRE519
Description
RES 15 OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
15Ohms
Factory Lead Time :
14 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Diameter :
1.68mm
Length :
4.75mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR05C15R0FSRE519
Vishay / Dale RLR05C15R0FSRE519
Through Hole 15Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,