RLR05C1582FSR3619
Mfr.Part #
RLR05C1582FSR3619
Description
RES 15.8K OHM 1% 1/8W AXIAL
Axial
Power Rating :
125mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
15.8kOhms
Metal Film
Width :
1.68mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Diameter :
1.68mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Lead, Tin
Lead Free :
Contains Lead
Length :
4.75mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C1582FSR3619
Vishay / Dale RLR05C1582FSR3619
Through Hole 15.8kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,