RLR05C1543FRRE819
Mfr.Part #
RLR05C1543FRRE819
Description
RES 154K OHM 1% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
154kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RLR05C1543FRRE819
Vishay / Dale RLR05C1543FRRE819
154kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,