RLR05C1543FPRSL
Mfr.Part #
RLR05C1543FPRSL
Description
RES 154K OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Resistance :
154kOhms
Lead Free :
Contains Lead
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Width :
1.68mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Axial
Published :
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
P (0.1%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
3.81mm
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RLR05C1543FPRSL
Vishay / Dale RLR05C1543FPRSL
154kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,