RLR05C1541FSRE6
Mfr.Part #
RLR05C1541FSRE6
Description
RES 1.54K OHM 1% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Operating Temperature :
150°C
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Width :
1.68mm
Diameter :
1.68mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
1.54kOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
4.75mm
Datasheets
RLR05C1541FSRE6
Vishay / Dale RLR05C1541FSRE6
Through Hole 1.54kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,