RLR05C1541FRB14
Mfr.Part #
RLR05C1541FRB14
Description
RES 1.54K OHM 1% 1/8W AXIAL
Width :
1.68mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
1.54kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Bulk
Power Rating :
125mW
Length :
3.81mm
Published :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Package / Case :
Max Power Dissipation :
125mW
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR05C1541FRB14
Vishay / Dale RLR05C1541FRB14
1.54kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,