RLR05C1503GPR36
Mfr.Part #
RLR05C1503GPR36
Description
RES 150K OHM 2% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
150kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
P (0.1%)
2
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Package / Case :
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR05C1503GPR36
Vishay / Dale RLR05C1503GPR36
150kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,