RLR05C1503FSRE5
Mfr.Part #
RLR05C1503FSRE5
Description
RES 150K OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Package / Case :
Length :
4.75mm
Termination :
Resistance :
150kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Diameter :
1.68mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR05C1503FSRE5
Vishay / Dale RLR05C1503FSRE5
Through Hole 150kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,