RLR05C1502GRRE6
Mfr.Part #
RLR05C1502GRRE6
Description
RES 15K OHM 2% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
17 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Width :
1.68mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
15kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Diameter :
1.68mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
4.75mm
Datasheets
RLR05C1502GRRE6
Vishay / Dale RLR05C1502GRRE6
Through Hole 15kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,