RLR05C1501GSRE719
Mfr.Part #
RLR05C1501GSRE719
Description
RES 1.5K OHM 2% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
1.5kOhms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±2%
Length :
4.75mm
Diameter :
1.68mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Min Operating Temperature :
-65°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C1501GSRE719
Vishay / Dale RLR05C1501GSRE719
Through Hole 1.5kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,