RLR05C1501FSM23
Mfr.Part #
RLR05C1501FSM23
Description
RES 1.5K OHM 1% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Length :
4.75mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
17 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
1.68mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Metal Film
Published :
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Supplier Device Package :
Resistance :
1.5kOhms
Datasheets
RLR05C1501FSM23
Vishay / Dale RLR05C1501FSM23
Through Hole 1.5kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,