RLR05C14R3FSB14
Mfr.Part #
RLR05C14R3FSB14
Description
RES 14.3 OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
14.3Ohms
Contact Plating :
Lead, Tin
Lead Free :
Contains Lead
Package / Case :
Axial
Factory Lead Time :
17 Weeks
Composition :
Metal Film
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Published :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Length :
3.81mm
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Bulk
Width :
1.68mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Power Dissipation :
125mW
Diameter :
1.68mm
Datasheets
RLR05C14R3FSB14
Vishay / Dale RLR05C14R3FSB14
Through Hole 14.3Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,