RLR05C1472FPRSL
Mfr.Part #
RLR05C1472FPRSL
Description
RES 14.7K OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±1%
Power Rating :
125mW
Not Applicable
Max Power Dissipation :
125mW
Length :
3.81mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Resistance :
14.7kOhms
Width :
1.68mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C1472FPRSL
Vishay / Dale RLR05C1472FPRSL
14.7kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,