RLR05C1472FPR36
Mfr.Part #
RLR05C1472FPR36
Description
RES 14.7K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
14.7kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
4.75mm
Lead Free :
Contains Lead
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Military, Moisture Resistant, Weldable
Width :
1.68mm
Diameter :
1.68mm
Datasheets
RLR05C1472FPR36
Vishay / Dale RLR05C1472FPR36
Through Hole 14.7kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,