RLR05C1470FSRE619
Mfr.Part #
RLR05C1470FSRE619
Description
RES 147 OHM 1% 1/8W AXIAL
Diameter :
1.68mm
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-65°C
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Package / Case :
Axial
Published :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Resistance :
147Ohms
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Supplier Device Package :
Width :
1.68mm
Length :
4.75mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C1470FSRE619
Vishay / Dale RLR05C1470FSRE619
Through Hole 147Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,