RLR05C1433FSRE7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR05C1433FSRE7
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 143K OHM 1% 1/8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Length :
4.75mm
Diameter :
1.68mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Number of Terminations :
2
Failure Rate :
S (0.001%)
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Package / Case :
Axial
Resistance :
143kOhms
Max Operating Temperature :
150°C
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Composition :
Metal Film
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR05C1433FSRE7
Vishay / Dale RLR05C1433FSRE7
Through Hole 143kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,