RLR05C1403FPRSL
Mfr.Part #
RLR05C1403FPRSL
Description
RES 140K OHM 1% 1/8W AXIAL
Length :
3.81mm
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
140kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
125mW
Failure Rate :
P (0.1%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Width :
1.68mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C1403FPRSL
Vishay / Dale RLR05C1403FPRSL
140kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,