RLR05C13R3FSB14
Mfr.Part #
RLR05C13R3FSB14
Description
RES 13.3 OHM 1% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Diameter :
1.68mm
Width :
1.68mm
Resistance :
13.3Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Mount :
Through Hole
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Axial
Published :
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Max Power Dissipation :
125mW
Packaging :
Bulk
Length :
3.81mm
Package / Case :
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR05C13R3FSB14
Vishay / Dale RLR05C13R3FSB14
Through Hole 13.3Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,