RLR05C1373FRRE519
Mfr.Part #
RLR05C1373FRRE519
Description
RES 137K OHM 1% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
137kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR05C1373FRRE519
Vishay / Dale RLR05C1373FRRE519
137kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,