RLR05C1371FSRE819
Mfr.Part #
RLR05C1371FSRE819
Description
RES 1.37K OHM 1% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
1.37kOhms
Factory Lead Time :
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Diameter :
1.68mm
Length :
4.75mm
Number of Terminations :
2
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Datasheets
RLR05C1371FSRE819
Vishay / Dale RLR05C1371FSRE819
Through Hole 1.37kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,