RLR05C1333FSR3619
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR05C1333FSR3619
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 133K OHM 1% 1/8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
4.75mm
Power Rating :
125mW
Supplier Device Package :
Axial
Resistance :
133kOhms
Package / Case :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Contains Lead
Diameter :
1.68mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Width :
1.68mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Composition :
Metal Film
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
150°C
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Datasheets
RLR05C1333FSR3619
Vishay / Dale RLR05C1333FSR3619
Through Hole 133kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,