RLR05C1332FSR36
Mfr.Part #
RLR05C1332FSR36
Description
RES 13.3K OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
17 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Through Hole
Power Rating :
125mW
Resistance :
13.3kOhms
Published :
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Lead Free :
Contains Lead
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Non-RoHS Compliant
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Width :
1.68mm
Length :
4.75mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Diameter :
1.68mm
Datasheets
RLR05C1332FSR36
Vishay / Dale RLR05C1332FSR36
Through Hole 13.3kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,