RLR05C1331FSRE8
Mfr.Part #
RLR05C1331FSRE8
Description
RES 1.33K OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Factory Lead Time :
17 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
4.75mm
Package / Case :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Mount :
Through Hole
Diameter :
1.68mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
1.33kOhms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR05C1331FSRE8
Vishay / Dale RLR05C1331FSRE8
Through Hole 1.33kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,