RLR05C1302GPRE6
Mfr.Part #
RLR05C1302GPRE6
Description
RES 13K OHM 2% 1/8W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
P (0.1%)
Package / Case :
Resistance :
13kOhms
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Datasheets
RLR05C1302GPRE6
Vishay / Dale RLR05C1302GPRE6
13kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,